Regisztráltak: 215
Legújabb tag: Gracetak
Lépcsőfutó verseny a TV toronyban: 438 lépcsőfok és 75 méteres magasság
2016. május 28. 15:13
Harminc fokos hőség, 438 lépcsőfok és 75 méteres magasság várta a tűzoltókat ma Misina-tetőn, ahol tűzoltók számára rendeztek lépcsőfutó versenyt. Közel ötven egyéni indulója, és hat páros indulója volt a mai megmérettetésnek.

Hagyományteremtő céllal, első alkalommal rendezte meg a Misina Tűzoltó Toronyfutó Versenyt a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A rendezvény célja az volt, hogy versenyszerű keretek között mérjék fel a tűzoltói beavatkozások során fellépő fizikai igénybevételt.

A tűzoltók teljes menetfelszerelésben (bevetési ruha, csizma, védősisak, kesztyű, acélpalack) teljesítették a nem mindennapi versenyt.  Az ország szinte minden megyéjéből érkeztek versenyzők, önkéntes tűzoltók és hivatásos beavatkozók is. A mezőnyben két hölgy is volt, a férfiak mellett ők is sikeresen teljesítették a huszonöt emeletes magasságot.

Ahogy az indulók többsége elmondta, a TV torony az egyik legnehezebb helyszín a lépcsőfutó versenyek szempontjából. A lépcsők közötti pihenő szakaszok ugyanis ritmusváltásra kényszerítik a versenyzőket, ami sok erőt kivesz belőlük. Egyéniben a legjobb idő 3 perc 3 másodperc lett, amely Molnár Máté, pécsi tűzoltó nevéhez fűződik.

Több tűzoltó családdal, barátokkal érkezett a baranyai megyeszékhelyre, így szép számú szurkolótábor is várta a befutókat. A jó hangulatban telt versenyről senki nem távozott üres kézzel, a díjazásokon kívül, minden induló egy befutóéremmel, emléklappal és egy csoportképpel tért haza a megmérettetésről.

A hagyományteremtő toronyfutó verseny jó hangulatban telt, így a tervek szerint jövőre is megrendezik majd.