„PROFI KUPA 2021"

Létesítményi Tűzoltóságok

Országos Kispályás Labdarúgó Bajnoksága

Időpontja:           2021. június 18. (péntek)

Helye:                 Tóth Iván Sportcsarnok, Martonvásár, Szent László u. 2, 2462

Pálya:                  Szabvány kézilabda pálya  (2 db 20 m x 40 m keményborítású)

Részvételi díj:     50.000 Ft/csapat,

Alkalomszerűen igénybe vehető létesítményi tűzoltóság: 30.000 Ft/csapat

Játékidő:             2x10 perc

A pályán lévő játékosok száma: 1+5 fő.

A csapat létszáma: 11 fő+1 fő kísérő (aki természetesen játékos is lehet)

Tervezett időrend:     Érkezés:          09:00 órától-9:30-ig

Sorsolás:         9:40-kor

A csapatvezetőknek eligazítás és szabályismertetés: 9:45 kor

Megnyitó:       9:50-kor

A bajnokság lebonyolítása:

• A csapatok jelentkezésétől függően 2 csoportot alakítunk sorsolással (kevés jelentkező esetén 1 csoport), a csoportokban körmérkőzések során döntik el a csoportok helyezéseit. Mindkét csoportból az 1. és a 2. csapat jut tovább az elődöntőbe, majd a két győztes csapat játszhatja a döntőt.
  • A csoportok helyezési sorrendjét a mérkőzésen megszerzett pontok összege határozza meg. Győzelemért 3 pont, döntetlenért 1 pont, vereségért 0 pont jár.

• A mérkőzések játékideje 2x 10 perc
  • A kapu mérete 2,08 x 3 méter, a pálya mérete 20x40 méter.
  • A büntetőrúgást 7 méterről kell elvégezni.
  • Játékost cserélni csak a saját térfélen lehet.
  • A csereszabály megsértése esetén a vétkes játékost 2 perces büntetéssel kell súlytani.
  • Az alapvonalat elhagyott labdát a kapus tetszőleges módon hozhatja játékba.
  • Ha a kapusról a labda az alapvonalon túlra kerül, szögletet kell ítélni.
  • Hazaadás nagypályás szabályok szerint.
  • Az oldalvonalon kívülre került labda, játékba hozatala lábbal és kézzel, szabályos bedobással engedélyezett.
  • Berúgásból, bedobásból közvetlen gólt nem lehet elérni.
  • Kapus által elvégzett kirúgásból, kidobásból, és bárki által elvégzett szögletből közvetlen gólszerzés megengedett.
  • Szögletnél, oldalberúgásnál, illetve szabadrúgásnál a letett labdától minimum 5 méterre kell állnia az ellenfél játékosának.
  • Játékos létszám: max. 5+1+6 fő=12 fő
  • A játékvezető sárga és piros lapot alkalmaz. Sárga lap esetén a vétkes játékosnak 2 percre el kell hagynia a játékteret. Piros lap esetén a kiállítás végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével másik játékos beállhat. A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a következő mérkőzésen.
  • A verseny lebonyolításával kapcsolatos, a jelen versenykiírásban nem szereplő kérdésekben a Labdarúgó Szabálykönyv előírásait kell betartani.
  • Minden csapat, versenyző magának biztosítja a felszerelést.
  • Védőital fogyasztása a pályán nem megengedett.
  • Egymás testi épségére vigyázva tessék sportolni!!!

Díjazás:      1-3. helyezetteknek kupa és oklevél, további részt vevő csapatoknak emléklap, különdíjak.

Az eredményhirdetésre a torna befejezését követően, várhatóan 15:00 kerül sor a megnyitó helyszínén.